Oto Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

 In Blog

Araba camlarını temiz tutmak için vazgeçilmez 3 temel malzeme cam temizleme spreyi, sünger bez ve gazete kağıdı. Araba camınızı silerken yüzeyde çatlak olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Kullanacağınız bez yumuşak ve tüy bırakmayan kumaşlardan olmalı; camda kireç bırakmaması için, temizlik suyunun mümkünse çeşme suyu olmamasına dikkat edin.
Araba camlarınızı puslanmaktan korumak için patates kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Soyulmamış ama iyice yıkanmış bir patatesi ortadan ikiye bölün ve bir parçası ile arabanızın ön camını iyice silin. Patatesin camda oluşturacağı ince tabaka puslanmayı engelleyecek.
Soğuk ve karlı bir günde, sabah işe gitmek için aceleyle evden çıktınız, ne var ki arabanızın ön camı donmuş! Yola bu şekilde çıkmaktan kaçının. Bunun için sabah duş alırken bir tarafta banyoda akan suyu bir kovaya doldurun, böylece hem su kullanımdan tasarruf edersiniz hem de ön cama dökeceğiniz ılık su buzu çözer.
Araba camlarını, yağmurla birleşmiş toz lekelerinden temizlemek için kola kullanabilirsiniz. Ancak bu işlem sadece cama yapılmalı dolayısıyla kaputu ve motoru korumak için ön camın hemen altına kalınca bir havlu serin. Kola kabarcıkları camlarınızı temizledikten sonra oluşacak yapışkanlığı bol suyla durulayın.

Yeni Yazılar

Leave a Comment

İletişim

Mesaj bırakın..